Kreu / Shëndet / Shurupi ideal vetëm me dy përbërës kundra kollës por jo vetëm

Shurupi ideal vetëm me dy përbërës kundra kollës por jo vetëm

Me gjethe dafine dhe pak mjalt ju mund të krijoni një shërup shumë efikas kundër kollës. Mjafton të zieni disa gjethe dafinë dhe çajin e përftuar ta përzieni me pak mjalt. Më pas me anë të një shiringe mund ti jepni 5 ml fëmijëve 3 herë në ditë, ndërsa të rriturit mund ta konsumojnë në formë çaji.

Vetitë e dafinës:

-Nxit humor të mirë;

-Rregullon tretjen;

-Zvogëlon rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare.

Për forcimin e sistemit imunitar më efikas është vaji i dafinës, ndërsa rekomandohet sidomos për reduktimin e stresit. Ka efekt të fortë tek dhimbjet e forta për shkak të spazmave muskulore.

Gjethja e dafinës përdoret shpesh në kozmetikë. Ajo u shtohet kremrave, losioneve dhe shampove për flokët e yndyrshme, si dhe stimulon rritjen e tyre.

Mos humbisni

Shtatë arsye të pazakonta përse ju dalin puçrra vend e pa vend në çdo kohë

Aknet konsiderohen nga Akademia Amerikane e Dermatologjisë si një problem i lëkurës, nga i cili …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com