E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Kuriozitete / Shtatë mrekullitë e botës të fotografuara me dron
shtate-mrekulli-re-006-658x430

Shtatë mrekullitë e botës të fotografuara me dron

Shtatë mrekullitë e botës të fotografuara me dron

Shtatë mrekullitë e botës nuk kanë nevojë për shumë prezantim, por, a i keni parë ato ndonjëherë të fotografuar nga lartësia – nga droni? Nëse jo, atëherë, patjetër duhet të shihni fotogalerinë e mahnitshme të cilën do t’ua sjellim në vijim.

Falë teknologjisë, respektivisht dronëve, tash këto objekte, të vjetra qindra e mijëra vjet, mund t’i shihni nga një përspektivë tjetër – siç është perspektiva e zogut.

Galeria “AirPano” është realizuar nga një grup i fotografëve rusë, të cilët kanë kaluar vite të tëra duke dokumentuar shtatë mrekullitë e reja të botës – që, në vitin 2007, ishin zgjedhur me votat e 100 milionë personave në një sondazh të organizuar në internet.

1. Chichen Itza – Meksikë

Shtatë mrekullitë e botës

2. Krishti Shpëtimtar, Rio de Janeiro – Brazil

Shtatë mrekullitë e botës

3. Koloseumi, Romë – Itali

Shtatë mrekullitë e botës

4. Muri i Madh i Kinës – Kinë

Shtatë mrekullitë e botës

5. Machu Picchu – Peru

Shtatë mrekullitë e botës

6. Petra – Jordani

Shtatë mrekullitë e botës

7. Taxh Mahalli – Indi

Shtatë mrekullitë e botës

Mos humbisni

7332531-media_httpfarm5static_cgucc

A e blejnë paratë edhe lumturinë ? E tregon ky studim…

Lumturia e vërtetë ka të bëjë me marrëdhëniet njerëzore dhe jo me të mirat materiale,sipas …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.