Kreu / Kulturë / Shqiptari Ermal Meta fiton festivalin e Sanremos

Shqiptari Ermal Meta fiton festivalin e Sanremos

Shqiptari Ermal Meta ia ka dalë të fitojë festivalin e famshëm të këngës italiane, Sanremo.

Së bashku me Fabrizio Moro, këngëtari shqiptar ia doli të rikthehej nga ‘ferri’ ku e çuan me akuza për plagjiaturë në fitues të Sanremos.

Kënga “Nuk më keni bërë asgjë” e Ermal Metas dhe Fabrizio Moros me bashkëautor Andrea Fabo, trajton një nga temat më forta sot siç është mposhtja e frikës ndaj terrorizmit.

Me referime të forta ndaj vendeve si Nizza, Rambla, Kajro, Londra ku gjatë viteve të fundit terrorizmi shkaktoi viktima duke mbjellë frikë e panik tek të gjithë, kjo këngë sjell si triumf fitoren e jetës kundër gjithçkaje.

“Krahë pa duar, fytyra pa emër, të ndërrojmë lëkurat, në fund të fundit jemi të gjithë njerëzor…. nuk më keni bërë asgjë, nuk më keni marrë asgjë, kjo është jeta ime e ecën vec para përtej njerëzve e përtej gjithçkaje” thuhet ne teksin e kësaj kënge.

Mos humbisni

Përfundoi në spital, aktori i njohur tregon incidentin në teatër

Shfaqja “Medea” ka bërë bashkë emra të madhej të aktorëve shqiptarë. Ndër ta është edhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.