Kreu / Ekonomi / Shpërblimet e fundvitit, Rama tregon përfituesit për secilën kategori
Jehona e deklaratës së Ramës

Shpërblimet e fundvitit, Rama tregon përfituesit për secilën kategori

Shpërblimet e fundvitit, Rama tregon përfituesit për secilën kategori

Kryeministri Edi Rama, në një dalje publike nga selia qendrore qeveritare, bëri të njohura disa prej vendimeve më të rëndësishme të mbledhjes së fundit të kabinetit qeveritar për këtë vit.

Kreu i qeverisë prezantoi paketën e shpërblimeve të fundvitit për një sërë kategorish, si njerëzit në nevojë, ata me aftësi të kufizuara, pensionistët, personat që trajtohen me ndihmë ekonomike, nxënësit dhe studentët e shkëlqyer, disa punonjës të sistemit të shëndetësisë, etj.

-84 mijë përfitues të ndihmës ekonomike me 20 mijë lekë të vjetra

-68 mijë përfitues si pjesë e kategorisë së personave me aftësi të kufizuar me 20 mijë lekë të vjetra

-372. 932 pensionistë me 20 mijë lekë të vjetra

– 145 580 persona që marrin pension koperative bujqësore me 20 mijë lekë të vjetra

-3595 persona që marrin trajtim të veçantë për punë e kryer në miniera dhe disa ndërmarrje të insdustrisë ushtarake me 20 mijë lekë

– 10660 persona që marrin pension të parakohshëm me 20 mijë lekë të vjetra

-81 mijë kryefamiljarë që trajtohen me kompensim për energjinë elektrike me 20 mijë lekë të vjetra

Mos humbisni

Mashtrimi me ofertat e dhjetorit, çmimet e televizorëve, lavatriçeve … u rritën /Ja tabela

Të gjithë ne i kemi parë ofertat joshëse të dhjetorit ku sektori i shitjeve me …

5 komente

  1. pershendetje ju shum mire qe i vlersoni njerzit ne nevoje dhe keni dashur qe ti gezoni por me vjen keq te them gjithsesi po shprehem se eshte mendimi im personal nuk eshte shperblim ky eshte nje cmim qesharak por i thoje nje fjale te vjeter me mire pak se hic mua me duket fals dhe nenvleftsim ju lutem veproni me serjoz ne shperblime megjithse jam ne krahun e se majtes gjith keto vite qe nga nentedhjeta e deri tani me vjen keq nga ju nencmimi i popullates

  2. me falni isha parafolsja ne komentin e me siperm nuk dua te mbetem anonime

  3. Shqiptarit kurr nuk I behet qejfi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.