Kreu / Kosovë / Shpend Ahmeti rikonfirmohet si kryetar i Komunës së Prishtinës

Shpend Ahmeti rikonfirmohet si kryetar i Komunës së Prishtinës

Shpend Ahmeti i Lëvizjes Vetëvendosje, është rikonfirmuar në krye të Komunës së Prishtinës për një tjetër mandat katërvjeçar. 

Fitorja e Shpend Ahmetit në garën për kryetar të Prishtinës vjen pas numërimit të votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe atyre me postë.

Rezultatet e fundit dolën pas numërimit të 11 kutive me vota me kusht dhe një kutie me vota me postë, të cilat e çuan diferencën e Ahmerit nga rivali Arban Abrashi në 365 vota.

Në total nga votat me kusht, me postë dhe të personave me aftësi të veçanta, Ahmetit ka fituar 861 vota e Arban Abrashi 733. Të pavlefshme janë shpallur 18 e të zbrazëta 3.

Mos humbisni

Rexhep Qosja: Shqipëria dhe Kosova po shkojnë drejt bashkimit, pa hyrë në BE

Akademiku Rexhep Qosja, teksa uroi 28 dhe 29 nëntorin per shqiptaret, kudo jane, nëpërmjet DritaremeRudinen …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.