Kreu / Kosovë / Senatori amerikan, Ronald Johnson, viziton Kosovën

Senatori amerikan, Ronald Johnson, viziton Kosovën

Senatori amerikan, Ronald Johnson, anëtar i Komitetit të Senatit për Politikë të Jashtme, mbërrin sot për vizitë në Kosovë.

Sipas axhendave të njoftuara deri tani, Senatori Johnson do pritet në takime të veçanta nga presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Isa Mustafa.

Media ka njofuar se, dje në Beograd, senatori amerikan Johnson është takuar me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, ku kanë biseduar për Kosovën, dialogun, ekonominë e integrimet europiane.

Mos humbisni

Prova të reja kundër Kryeprokurorit kosovar

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka siguruar një vërtetim nga ish-Sekretari Krahinor i Administratës dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.