Kreu / Shëndet / Sëmundje që të lënë pa bërë seks tërë jetën
Mundësoni orgazëm

Sëmundje që të lënë pa bërë seks tërë jetën

Si mendoni se do të ndiheshit nëse nuk do të bënit asnjëherë seks?

Qoftë nëse jemi në një lidhje afat-shkurtë, apo edhe në lidhje serioze, seksi gjithmonë ka domethënie të madhe për të gjithë ne, transmeton lajmi.net.
Mirëpo, për shumë njerëz seksi është me dhimbje, shumë i shkurtër, apo thjeshtë i pamundur.
Këto janë dy sëmundjet më të shpeshta që duhet t’i dini:

Vaginismus
Një prej arsyeve kryesore se përse njerëzit nuk bëjnë seks është ‘vaginismusi’.
Kjo sëmundje e shkakton një ngushtim të muskujve rreth vagjinës, kurdo që dikush provon të penetroj.
Me fjalë të tjera mbyllet e tëra kur provoni të bëni seks, raporton Lajme.al
Një në 500 femra është e diagnostikuar me këtë sëmundje.

Problemet me ereksion
Ky çrregullim do të thotë që mashkulli nuk mund ta mbajë lart shokun e tij.
Edhe përse njerëzit mendojnë se kjo sëmundje shfaqet tek meshkujt më të vjetër, rreth 7-8% e meshkujve të moshave 20-40 vuajnë nga kjo sëmundje e njëjtë, transmeton lajmi.net.
Trajtimi më i mirë për këtë sëmundje është të lini duhanin, të pini më pak alkool dhe të mos përdorni drogë.
Gjithashtu edhe ushtrimet fizike do ndihmonin shumë.

Mos humbisni

Nëse keni dhembje aty poshtë, mësoni 6 arsyet pse ju ndodh

Ka disa arsye përse dhemb vagina. Por njihuni me 6 nga simptomat e problemeve më …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.