Kreu / Politikë / “Ruçi dhe Tërmet Peçi darkë me pula e raki, këngë kundër Koços”

“Ruçi dhe Tërmet Peçi darkë me pula e raki, këngë kundër Koços”

“Ruçi dhe Tërmet Peçi darkë me pula e raki, këngë kundër Koços”

Kreu i grupit parlamantar të PS-së, Gramoz Ruçi është i shqetësuar nga pozita e deputetit socialist Koço Kokëdhima brenda partisë.

Së paku kështu shkruan sot ish-kryeministrit Berisha, në një postim në rrjetin social Facebook.

Nisur nga konfliktet e fundit mes tij dhe Kokëdhimës për kohën e mbajtjes së kongresit të PS-së, Berisha shkruan se Ruci me një grup të vogël socialistësh mblidhen te Tërmet Peçi në Tepelenë dhe vajtojnë kundër Kokedhimes.

Postimi i Berishës

Sivllau Kokedhima, pas Zerit te Popullit iu vjedhe socialisteve edhe Kongresin!

Te dashur miq, Kryeministri i Jugut apo sivllau Kokedhima, kohe me pare u vodhi socialisteve gazeten “Zeri i Popullit” pasi konstatoi se gazeten e tij “Shekulli”, simoter e ZP, nuk e blinte me njeri.

Ne keto kushte ai bindi Ramen qe njera gazete duhej mbyllur dhe kjo njera sigurisht nuk mund te ishte Shekulli por Z.P.

Por pa u thare lotet e Braceve te PS per funeralin e ZP, sivllau i pangopur Kokedhima uu beri mega vjedhjen e dyte te madhe socialisteve shqiptare.

Kryeministri i Jugut dhe kryekusari i Jugut, pas nje pune te nendheshme, metikuloze e konspirative me disa biznese dhe disa dege te PS, gjithnje ne interes te sivllaut, Rama realizoi vjedhjen unike me spektakolare ne historine politike te nje partie, vjedhjen e Kongresit te Partise Socialiste te Shqiperise.

Pas ketij akti, sot ne PS por as ne mediat e ndervarura e te pavarura nga qeveria madje as ne portale e padukshme dhe ne asnje media nuk belbezohet me qofte dhe nje fjale e vetme per Kongresin e PS.

Ne fakt sivllau Kokedhima iu ka vjedhur edhe qeverine saqe tani kudo flitet per qeverine e sivllezerve apo qeverine Rama – Kokedhima dhe se shpejti Koçua do u vjedhe edhe Partine dhe do lere jetime politike mijera socialiste shqiptare!

Prandaj prej dy muajve nje grup i vogel socialistesh me ne krye Gramoz Ruçin mblidhen çdo te shtune ne darke tek Termeti i Tepelenes, shtrojne pula dhe raki dhe vajtojne e qajne me denese: “O le le; Oi; oi; Kocua na vodhi Kongresiiiine/ O le le ;Oi; oi; Koçua po na vjedh partiiine”!! sb

Panorama

Mos humbisni

Testi i pasurisë “ngel në klasë” 57 % të gjyqtarëve të shkallës së parë në Shqipëri

Të dhënat e siguruara nga një studim i BIRN tregojnë se 154 gjyqtarë nga 268 …

4 komente

  1. Berisha nje mashtrus e rrenaxhi

  2. Kokedhima +Rama jane politikanet me nje fryme rilindje dhe zhvillimi per Shqiperine si askush me perpara. Statuset e Berishes tashme jane te famshme kunder Kokedhimes, TURP

  3. Berisha ka vjedhur endrrat e shqiptareve

  4. Sikur nuk e vlen te merresh me Berishen,nje plak i currufjepsur qe kerkon qe Shqiperia te destabilizohet me “rvolucione e luftera demokratike”.Larg nga ky pleh………..

Lini një Përgjigje te kolonjari Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com