Kreu / Dosje / Rikthehet Fatos Nano, ja çfarë thotë 16 vite pas divorcit

Rikthehet Fatos Nano, ja çfarë thotë 16 vite pas divorcit

Fatos Nano një nga figurat kryesore politike të viteve të demokracisë është rikthyer mesditën e sotme në ekranin e televizionit. Nano jep një intervistë për gazetarin Blendi Fevziu me rastin e 20 vjetorit të Opinion në tv Klan.

Ai ka kujtuar vitet në politike dhe në ekranet televizive. I pyetur nga Fevziu, ai tha se intervista e tij më e vështirë ka qenë ajo e 18 tetorit 2001.

Fevziu: Atehere, si e more vendimin per te ardhur ne studio dhe per te folur per divorcin dhe cfare mund te thuash tani?

Nano: Ishte konsumim i martesës së parë me ish-bashkeshorten Rexhina dhe që për fat të mirë I kemi dhene nje zgjidhje qe na mundeson te marrim fryme lirisht. Kemi dy familje…por qe komunikojme.

Fevziu: Je penduar që je marrë me politike?

Nano: Ca mund të bëja tjetër… Mund te them se nuk e kam bërë keq punën, e kam bere me shumë dashuri. Ka patur pasion më të madh politika asokohe.

Mos humbisni

Rrëfimi i vëllait: Si e zhdukën shërbyesen që helmoi Mehmet Shehun

Duro Shehu, vëllai i ish-kryeministrit të vetëvrarë në rrethana të dyshimta, jeton prej vitesh në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.