Kreu / Politikë / REPLIKAT/ Qytetari: Deri ku do shkoni me talljen e kësaj shoqërie? Rama: Ik lexo ndonjë libër

REPLIKAT/ Qytetari: Deri ku do shkoni me talljen e kësaj shoqërie? Rama: Ik lexo ndonjë libër

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video, ku fton qytetarët të shkojnë të bëjnë Check Up-in falas dhe të mos dëgjojnë akuzat që bëhen për të.

Por, ai është kundërshtuar nga disa komentues, të cilëve iu ka kthyer përgjigje:

Replikat

Rama: Mos dëgjoni zhurmën e kazanit kundër Check Up-it FALAS po bëjeni atë rregullisht sepse ju tregon atë që duhet të dini për trupin tuaj dhe kur jeni në rrezik JU SHPËTON JETËN!

Qytetari: Epo ti lutesh edhe per te bere kontrolle… Po leri ore rehat ne hallin e tyre. Kush te doje aty i ka. Juve bravo per kete mundesi

Rama: Informacioni i duhur per kete mundesi eshte detyre per mua Oliver dhe s’e kam hiç problem, edhe pse kjo qe thua s’eshte aspak keshtu, qe sidoqofte t’u lutem njerezve e te mos i le rehat nderkohe qe mund te jene ne rrezik per jeten e nuk e dine!

Qytetari: mos te degjojme zhurmen e kazanit por parate e beqajt…deriku do shkoni me talljen e kesaj shoqerie o z.km…e depresionuat duke e cuar te krimi makaber, qe eshte vrasja…

Rama: Serxho, nese ty te duket tallje qe 12 mije njerez kane parandaluar rrezikun e jetes fale Check Up-it dhe neqoftese ty te duket depresionim qe kjo qeveri po ben per vendin e per njerezit, çka nuk eshte bere ne 25 vjet bashke ne perpjekjen per te bere shtet e per te lehtesuar rrugen e individeve qe duan te jetojne me pune e jo me iphone te lidhur me facebook-un ne kafene, atehere mua nuk me mbetet vetem te te sugjeroj shume miqesisht, te cohesh nga tavolina e te shkosh ne biblioteke ose, fundja, te marresh ndonje liber me vete ne kafene! Sepse padija nuk eshte argument dhe komentet krejt pa lidhje si keto komentet e tua, jane vrasje makaber e kohes se cmuar per t’u bere njeri i afte e qytetar i mire!

Mos humbisni

Emri/ Kush është noteri me zyrë në Bllok që firmos kontrata të dyshimta. Prokuroria e merr nën hetim

Në dosjen e hetimit “Ranishtja 2”, ku po hetohen një sërë zyrtarësh të lartë për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.