Kreu / Sport / Panuçi: Dy gola ua dhuruam ne
Tifozet Kuq e Zi, gjate ndeshjes se futbollit ndermjet ekipeve kombetare, Shqiperi-Armeni, 2-1, e vlefshme per eleminatoret e "Euro 2016" ne France, e luajtur ne stadiumin "Elbasan Arena", ne qytetin e Elbasanit. /r/n/r/nAlbanian fans, during the Euro 2016 qualifying round football match between Albania and Armenia, 2-1, at the Elbasan Arena Stadium.

Panuçi: Dy gola ua dhuruam ne

Trajneri i kombëtares shqiptare ka komentuar për TVSH sot humbjen 3- 0 përballë Spanjës, duke thënë se skuadra e tij krijoi pesë raste.

 Sipas Panuçit jo të gjitha skuadrat mund të krijojnë kaq shumë përballë një ekipi si Spanja.

Na ke çuditur me formacionin titullar…

Morëm golin e parë, një supergol dhe golat e tjerë ia dhuruam ne.  nuk kishte të bënte kjo me sistemin e lojës. Në pjesën e dytë patëm pesë raste për të shënuar.

Në pjesën e dytë kishim formacion më të mirë. Ndodhi në Maqedoni edhe sot…

Ndryshova sistemin e 4-3-3 për ti dhënë më shumë shtysë skuadrës. Doja të bëja një ndryshim më shumë.

Debuton Balliu që u grumbullua vetëm një ndeshje më parë…

Jemi jashtë Botërorit dhe është e drejtë për ti dhënë shansin lojtarëve të tillë. i dhashë mundësinë një lojtari të ri. Nuk u ndodh të gjithëve të krijojnë pesë raste përballë Spanjës.

Mos humbisni

Kjo është ‘bisha’ që Elseid Hysaj përdor jashtë fushës së futbollit

Ai ka surprizuar edhe më skeptikët e mundshëm në fushën e blertë dhe është kthyer …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.