Kreu / Shëndet / Pantollonat që veshim të gjithë e bëjnë këtë grua për spital

Pantollonat që veshim të gjithë e bëjnë këtë grua për spital

Adelaide, 35-vjeçare është shtruar në spital pasi ka veshur një palë pantallona të ngushtë, dhe ka qëndruar gjatë me to në një pozicion, duke punuar.

Pantollonat e hollë dhe të ngushtë, ia përkeqësuan Adelaides shëndetin, duke ia ndërprerë furnizimin me gjak në këmbë dhe i shkaktuan dëmtimin e ënjtjes dhe nervit, transmeton gazetametro.net

Ajo kaloi orë në atë pozicion duke zbukuruar dollapët dhe duke ndjerë dhimbje në rritje në këmbët e saj. Kur u dërgua në spital, pasi më nuk po mund të lëvizte Adelaides iu tregua se këmbët i  ishin aq të fryra saqë xhinët e saj duhej të priten, si dhe ajo kishte pësuar dobësi të rënda në të dyja këmbët dhe nyjet. 

Mos humbisni

Deri në ç’moshë femrave u rriten gjinjtë? Ja përgjigja e mjekësisë

Madhësinë e gjinjve e përcaktojnë faktorët: gjenetikë, pesha, mosha dhe shtatzënitë, ndërkaq ndryshime në madhësi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.