Kreu / Aktualitet / Nxirren nga lumi në Tepelenë 80 bomba të Luftës së Dytë

Nxirren nga lumi në Tepelenë 80 bomba të Luftës së Dytë

Rreth 80 bomba të Luftës së Dytë Botërore janë nxjerrë nga lumi i Bënçës, aty ku ndodhet e burgu i sigurisë së lartë.

Mësohet se ditën e nesërme pritet të bëhet edhe asgjësimi i tyre nga forcat xheniere, shkruan BW.

 

Ndërkohë është bërë izolimi i vendit që ndodhet nën ruajtjen e policisë. Për të patur situatën në kontroll janë marrë masat e nevojshme lidhur me perimetrin e sigurisë dhe atë të mbrojtjes. 

 

Mos humbisni

Vrasja makabre e dy motrave në Zvicër, a do marrin hak? Familja thotë se…

Alma Frroku dhe Elda Frroku, dy motrat nga Lezha qe u vrane ne Zvicer,u percollen …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.