E mërkurë , 26 Tetor 2016
Kreu / Botë / Një tjetër biznesmen miliarder zhduket në Pekin
Zhou Chengjian

Një tjetër biznesmen miliarder zhduket në Pekin

Një tjetër biznesmen miliarder zhduket në Pekin

Një miliarder tjetër kinez, drejtues i kompanisë së veshjeve të modës ”Metersbonwe”, është zhdukur, njoftoi sot kompania e tij.

Ka patur gjithashtu edhe spekulime në lidhje me një arrestim të mundshëm të tij, në kuadër të një fushate antikorrupsion nga autoritetet kineze.

Zhou Chengjian, është klasifikuar i 62-i në listën e shtetasve kinezë më të pasur, sipas revistës së specializuar ”Hurun”.

”Transaksionet bankare për këtë markë u pezulluan për të mbrojtur interesat e investitorëve”, njoftoi kompania.

Pa cituar burimin, një gazetë e qytetit Qianjiang njoftoi se miliarderi mund të jetë ndaluar në kuadër të një kundravajtjeje tregtare, që e ka zanafillën nga transaksionet në bursë.

Mos humbisni

shkreli-1

Obama mbështet shqiptaren Shkreli për në Kongresin Amerikan: Një lidere e fortë dhe e zgjuar!

Presidenti amerikan Barack Obama mbështeti personalisht demokraten Suzana Shkreli, e cila ka nisur një fushatë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.