Kreu / Kuriozitete / Një ‘mrekulli’ do të ndodhë për njerëzim! Ja çfarë na pret në mëngjes

Një ‘mrekulli’ do të ndodhë për njerëzim! Ja çfarë na pret në mëngjes

Një ngjarje e rrallë qiellore pritet të ndodhë orët e para të së hënës (nesër, 13 nëntor).

Jupiter dhe Venusi do të jenë të dukshme për syrin e njeriut.

Planetët do të shfaqen së bashku në jug-lindje, pikërisht mbi horizont, dhe mund të shfaqen si një si një yll i ndritshëm, raporton BBC.

Planetët do të shihen me sy të lirë nga një pjesë e madhe vendesh, përfshirë edhe Shqipërinë.

 

Mos humbisni

31 thënie të mençura nga mafiozët më të mëdhenj në botë për të pasur sukses

Ata janë të dhunshëm, të pamëshirshëm, kanë shkaktuar me veprimet e tyre shumë fatkeqësi, por …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.