Kreu / Botë / Një “engjëll” që mbron presidentin Erdogan, njihuni me të…[FOTO]

Një “engjëll” që mbron presidentin Erdogan, njihuni me të…[FOTO]

Kur mendojmë për agjentët e sigurisë shpesh na vijnë ndër mend pamjet e meshkujve të stërvitur plot muskuj por ja që nuk është gjithmonë kështu.

Ekipi i sigurisë së presidentit turk Erdogan është një nga ekipet më të përgatitura dhe të famshme por vështirë se mund të na vente mendja se kishte dhe agjente kaq simpatike.

Vizita e  liderit turk në Greqi është bërë kryefjala e mediave të rajonit.

Mes qindra agjentëve që garantojnë sigurinë e presidentit Erdogan gjatë vizitës historike të tij në Greqi, vëmendjen e fotoreporterëve e ka tërhequr edhe një vajzë, e cila ndodhej në aeroport gjatë zbritjes së presidentit turk në aeroportin “Eleftherios Venizellos”.

Të gjithë u habitën dhe pyetën se kush ishte “ëngëlli bjonde” që mbronte presidentin Erdogan dhe pikërisht bëhet fjalë për Sofia Papajorgjiu.

Por doli se në të vërtetë bukuroshja që u mori mendjen të gjithëve ishte bodigarde e forcave greke “ELAS” dhe se shërbente prej vitesh në shoqërimin e personaliteteve të huaja që vizitojnë vendin.

aer90iw234.PNG

perj_g02349-.PNG

awer_jf09je3fr.PNG

zawerm_f0-23.PNG

Mos humbisni

Trump anulon vizitën në Britani: A u bë shkak …

Presidenti amerikan, Donald Trump ka anuluar vizitën e tij në Britani, planifikuar për në muajin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.