Kreu / Politikë / Nga telefoni, te email dhe laptopi, ja çfarë do ti kontrollohet Saimir Tahirit

Nga telefoni, te email dhe laptopi, ja çfarë do ti kontrollohet Saimir Tahirit

Prokuroria ka zyrtarizuar sot kërkesën në Kuvend për heqjen e imunitetit dhe marrjen e autorizimit për arrestimin e Saimir Tahirit.

Pjese e kërkesës se organit te akuzës është edhe marrja e lejes për ti ushtruar kontroll ne sendet personale dhe ne banese ish – ministrit të brendshëm.

Ekspertet bëjnë të ditur për “Panorama” se një rast si ky, zyrtarit te larte që do arrestohet i kontrollohen telefonat që ka në përdorim (perfshi mesazhet, thirrjet telefonike, ëhatsapp, viber, bbm, imo); emailet, kompjuteri personal si dhe banesa.

Ekspertet sqarojnë se keto kontrolle mund ti behen edhe para arrestimit, pasi Kuvendi te kete dhënë autorizimin.

Mos humbisni

8 milion lekë për një kafe të cilësisë së parë, ish-deputeti drejtor, shpenzime marramendëse

Pas blerjes së një automjeti luksoz, mobilimit modern të zyrës, tani radha vjen edhe për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.