Kreu / Kuriozitete / Nëse keni çarçafë me këto dy ngjyra, hiqini urgjent. Arsyeja e frikshme…

Nëse keni çarçafë me këto dy ngjyra, hiqini urgjent. Arsyeja e frikshme…

A e dini se ngjyra e çarçafëve ka ndikim edhe në pastërtinë e shtratit?

Një grup shkencëtarësh nga Universiteti i Floridës kanë eksperimentuar për ngjyrat e çarçafëve, që tërheqin insektet e ndryshme.

Sipas besimit të tyre, ka lidhje mes ngjyrës së çarçafëve dhe tendencës për të patur insekte në shtëpi.

Sipas gjetjes së kërkimit, shtrojat me ngjyre te kuqe dhe te zeze jane dy ngjyrat që kryesojne renditjen.

Mos humbisni

Njihuni me qytetin ku dielli doli vetëm 6 minuta në Dhjetor!

Mos u ankoni me motin ne Shqiperi. Nuk do ta besoni se cfare ndodh ne …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.