Kreu / Politikë / Meta dhe miqtë e tij të ngushtë festojnë në Korçë

Meta dhe miqtë e tij të ngushtë festojnë në Korçë

Jane te pandare, ne te gjitha rastet. Dhe ne rastin e pervjetorit te themelimit te te pares gazete opozitare, Rilindjes Demokratike.

Presidenti Ilir Meta bashke me dy miqte e tij me te ngushte gazetare, Fari Balliu dhe Çlirim Peka ka festuar jo ne Tirane, por ne qytetin e “serenatave”

Pavaresisht se Fari Balliu, diten e themelimit te RD dhe shume kohe me pas ishte gazetari me i rendesishem i Zerit te Popullit, gazetes se Ramiz Alise, kjo nuk e pengoi dhe mbreme te festonte per RD-ne.

Keshtu, me rastin e 27 vjetorit të themelimit të gazetës “Rilindja Demokratike” një urim bëri edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Nga qyteti i Korçës, Meta shkruan se gazetës së parë opozitare “Rilindja Demokratike” i uron shumë suksese e jetë të gjatë.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta ka publikuar një foto duke uruar këtë ditë të shënuar për median shqiptare.

Në foto Meta shfaqet me dy gazetarë të vjetër si Fahri Balliu dhe Çim Peka.

Dhe me nga një gotë verë nëpër duar dhe në një ambient shumë të ngrohtë në qytetin e Korçës, Meta bashkë me dy gazetarët kanë festuar ditëlindjen e 27-të të RD-së.

Mos humbisni

Sonte Sokol Balla fillon ‘Real Story’ dhe fut një kunjë për Top Channel

“Topin e lamë tek Topi, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”. …

Një koment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.