Kreu / Kuriozitete / Më 11 shtator avionët nuk ishin të vërtetë!
Më 11 shtator avionët nuk ishin të vërtetë!

Më 11 shtator avionët nuk ishin të vërtetë!

Më 11 shtator avionët nuk ishin të vërtetë!

John Lear, i cili thotë se ka pasur dhe ka lidhje me burime brenda ushtrisë amerikane, pretendon ta dijë të vërtetën rreth fatkeqësisë që goditi Amerikën më 11 shtator të vitit 2001, të cilat më pas u klasifikuan si sulme terroriste, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

John tregon se një burim i tij mendon që ushtria ka përdorë holograme të avionëve, pra avionë virtualë, meqë avionët nuk shkrihen në tërësi, pa iu rënë të paktën bishti, apo krahët jashtë ndërtesës, në rrugë. Ky burim ushtarak tregon se njëherë, gjatë fluturimit, kishte parë një avion shumë afër tij, por e dinte se nuk kishte gjasa që një avion të afrohej aq shumë, pa pasur pasoja.

Dhe, papritmas avioni ishte zhdukur. Kjo sipas tij tregon se avioni nuk ishte i vërtetë, por vetëm hologram. Teknika e hologramëve mundëson midis tjerash, që edhe këngëtarët e vdekur të mbajnë koncerte.

John Lear shton se, sado i zoti që mund të ketë qenë piloti, është e pamundur që ndërtesa të goditet në mënyrë aq precize me avion, gjë që është dëshmuar edhe nga eksperimentet që janë bërë më vonë.

Mos humbisni

Njihuni me qytetin ku dielli doli vetëm 6 minuta në Dhjetor!

Mos u ankoni me motin ne Shqiperi. Nuk do ta besoni se cfare ndodh ne …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.