E premte , 18 Gusht 2017
Kreu / Aktualitet / Masakroi gruan greke me thikë, policia bie në gjurmët e shqiptarit

Masakroi gruan greke me thikë, policia bie në gjurmët e shqiptarit

“Gjuetia” për të kapur 34-vjeçarin shqiptar Klodi Lesi, i cili vrau tre ditë më parë gruan greke, vazhdon.

Autoritetet e shtetit fqinj kanë përqendruar kërkimet në Greqinë e Veriut, ndërsa pasi goditi 7 herë më thikë gruan, 34-vjeçari shqiptar mori një nga fëmijët dhe u largua.

Ditën e djeshme policia greke ka gjetur një motoçikletë në fshatin Psakoudia, jo shumë larg Halkidiki-së dhe autoritetet besojnë se është i Klodi Lesit. Ai e kishte mbuluar me shkurre për të fshehur gjurmët, ndërsa në këtë vend janë gjetur edhe disa kuti bosh ushqimi si dhe ilaçe.

Pas kësaj policia ka nisur krehjen e zonës edhe me qen nuhatës. Edhe banorët kanë dalë në ndihmë të policisë, pasi fëmija që ka marrë me vete shqiptari është i sëmurë.

Ndërkohë ish-vjehrri i tij i ka bërë thirrje që të dorëzojë fëmijën.

Pavarësisht se i ka vrarë vajzën, ai ka thënë në një intervistë për gazetën greke “Protothema” se e ka falur, por vetëm të lërë të lirë nipin, pasi sipas tij i rrezikohet jeta nga sëmundja.

“Unë dridhen për nipin tim”, ka deklaruar Haralambos Mavromatis.

Klodi Lesi vrau gruan e tij greke pasi kjo e fundit e largoi nga biznesi familjar dhe prej një viti ata ishin të ndarë.
209412

Mos humbisni

Pas flakëve dhe të nxehtit, Shqipëria do të përballet me një tjetër rrezik

Pas zjarreve Shqipëria mund të përballet me një tjetër forcë të natyrës, të kundërtën e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.