Kreu / Aktualitet / Largohen shirat, por tani vjen …

Largohen shirat, por tani vjen …

Kthjellime e vranësira të shpeshta dominojnë motin thuajse në gjithë vendin, përjashtuar zonat Verilindore ku do të ketë reshje të përkohshme.

Mesdita shton vranësirat në pjesën më të madhe të territorit duke sjellë reshje të pakta në ekstremet Veri- Jug dhe zonat Lindore.

Pasditja do përmirësojë motin në pjesën më të madhe të vendit por ekstremi verior dhe Verilindor mbeten me shira të përkohshëm dhe dëborë të pakët në zonat të izoluara malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke bërë që ekstremet termike të luhaten në 2- 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2- 3 ballë.

Mos humbisni

Debate në gjyqin e ‘Spillesë’, pse i kërkohet dorëheqja gjyqtarit të çështjes

Ka rinisur me debate seanca gjyqsore për abuzimet me pronat në Spille. Gjatë seancës avokatja …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com