E hënë , 21 Gusht 2017

Gjykata Speciale rifillon punën për Kosovën

Pas një pushimi dyjavor, Dhomat e Specializuara për Kosovën kanë rinisur punën. Pushimi veror ishte miratuar për të gjithë punonjësit e Gjykatës në kohën e njëjtë, derisa puna më e madhe pritet të nisë në shtator dhe gjatë vjeshtës, kur mund të bëhen publike aktakuzat e para, raporton KTV. Dhomat …

Lexo më shumë

Kompromis politik për tejkalimin e krizës

Liderët e partive politike në Kosovë duhet të kenë vullnet për të gjetur kompromis për të dalë nga kriza, në të cilën është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, thonë analistë të çështjeve politike. Kuvendi i Kosovës, edhe pse ka mbajtur më shumë se katër vazhdime të seancës …

Lexo më shumë

E pabesueshme se çfarë ka brenda një cigareje

Cigarja është një prej shkaktarëve më të rrezikshëm vdekjeprurës, dhe llogaritet se edhe në gjithë botën numri i konsumatorëve të jetë tepër i lartë. Në Amerikë llogaritet që numri i vdekjeve që shkaktohen si rezultat i konsumimit të duhanit të jetë 480,000 vdekje në vit. Dhe presupozohet se numri i …

Lexo më shumë

Joselyn po e lë pas Kim Kardashianin

Joselyn Cano është modelja me shumë fansa në instagram. Falë linjave të saj trupore, ajo vazhdon të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Kjo edhe e bëri nga femrat me më së shumti fansa në rrjetet sociale. Shikoni foto dhe binduni vetë.

Lexo më shumë

Bushati: Gjinkallat po i kalojnë ethet e gushtit me klithma

Ministri i Punëve të Jashtëme, Ditmir Bushati ka reaguar në ‘Facebook’ pas propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, pasi sipas saj janë rritur grupet kriminale shqiptare dhe kërkesat për azil. Bushati ironizon opozitën dhe zërat që kanë komentuar këtë çështje, duke u shprehur se gjinkallat …

Lexo më shumë

Rrudhja e ISIS po kthen në shtëpi luftëtarët

isis

Ndërsa kërkimi i antarëve të mbetur të celulës marokene, përgjegjëse për sulmet terroriste në Spanjë vazhdon, vëmendja tani po spostohet ngadalë tek qindra xhihadistët e kthyer përmes ngushticës së Gjibraltarit, kontigjent që shton kërcënimin në dyert e Europës. Rreth 1.000 xhihadistë mendohet të kenë marrë rrugën e kthimit në Marok …

Lexo më shumë

Tiranë, vret bashkëshorten e më pas vetëvritet

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar policinë mbi disa të shtëna me armë zjarri në zonën e “Frutikulturës” në Kamëz. Bilanci ka qenë tragjik. Me të mbërritur në vendngjarje, policia e Komisariatit numër 5 në Tiranë ka gjetur pa jetë në …

Lexo më shumë

Digjen pyjet në Lurë, flakët rrethojnë Voskopojën

Katër vatra zjarri të mëdha janë kthyer në problematikë në Parkun Kombëtar të Lurës, në Velipojë, Mallakastër dhe veçanërisht në Voskopojë në Korçë. Në Lurë zjarri afër liqeneve po djeg pemët prej disa ditësh dhe ndërhyrja atje është e vështirë. Në Mallakastër në Malin e Shëndëllisë vatra e zjarrit ka …

Lexo më shumë