E shtunë , 21 Janar 2017

Horoskopi ditor, e shtunë 21 janar 2017

horoskopi ditor

Dashi Jeni të dyzuar sot nëse do ti merrni gjërat siç vijnë apo do të programoni ditën për të mos patur surpriza nga partneri/ja. E rëndësishme është të vendosni. Beqarët do jenë të vendosur për të ndryshuar statusin e tyre dhe do shfrytëzojnë të gjitha mundësitë që do i jepen. …

Lexo më shumë

Zgjedhjet dhe çezma e Edi Rames

Fjala e Blushit

Nga Ben Blushi Edi Rama paska thënë, se numërimi elektronik i votave në Republikën tonë është një aventurë e rrezikshme. Dhe këtë pohim prej amatori profesionist nuk ja ka deleguar asnjërit prej dallëndysheve të Rilindjes, por e ka stërholluar vetë me laps, me bojë e kartë. Pasi nuk bëri zgjedhje …

Lexo më shumë

Betohet Trump, qëndrimet mbi çështjet kryesore

Më poshtë vijojnë të përmbledhura qëndrimet e presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mbi ekonominë, punësimin, taksat, shëndetësinë, politikën e jashtme, mbrojtjen dhe emigrimin: EKONOMIA Trump dëshiron të ringjallë brezin tradicional të energjisë, duke u premtuar minatorëve të papunë të qymyrit në West Virginia dhe …

Lexo më shumë

Kuku, zezaku, shqiptari dhe italiani!

Partia Popullore e Zvicrës (SVP) po zhvillon një fushatë raciste kundër të huajve. Arsyeja? Së shpejti do të votohet një ligj që gjeneratës së tretë të të huajve, përfshirë edhe shumë shqiptarëve, do t’ua lehtësojë marrjen e pasaportës zvicerane. “Burka, myslimanët, arabët”. Kështu SVP përpiqet t’i frikësojë votuesit, ndonëse nga …

Lexo më shumë

Dekriminalizimi, tre deputetë e një kryebashkiak në ikje

Janë edhe 16 zyrtarë të tjerë të lartë, mes tyre deputetë dhe nje  kryebashkiak, të cilët po kalojnë nën “sitën” e Prokurorisë së Përgjithshme për verifikimin e pastërtisë së figurës së tyre. Burime konfidenciale nga organi i akuzës thanë për Top Channel se bëhet fjalë për 3 deputetë nga mazhoranca …

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e premte 20 janar 2017

horoskopi ditor

Dashi Nëse nuk doni t’ju kritikojnë sot, duhet patjetër të sqaroni një situatë të ndërlikuar që ju ka prekur ju dhe partnerin/en tuaj. Beqarëve do t’ju nisë ti rrahë zemra fort për një person që do takojnë sot dhe kjo mund të sjellë ndryshime për të ardhmen e tyre. Financat …

Lexo më shumë

Gruevski: Soros ndërsen shqiptarët kundër maqedonasve

Gazeta Express i ka marrë një intervistë ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski lidhur me zhvillimet në vendin fqinj, por më interes paraqet këndvështrimi i tij në raport me shqiptarët dhe kërkesat e tyre.  I pyetur për të drejtat e tyre dhe kërkesat e përfshira në marrëveshjen e fundit të partive …

Lexo më shumë

“Divorcohet” Edi Rama

​Në ka sistem që duhet të ishte më i përditësuar se të gjithë është pikërisht TIMS-i, një sistem elektronik, nëpërmjet të cilit kontrollohen hyrjet e daljet në kufi. Por pikërisht dje, ky sistem, kryeministrin e vendit e ka nxjerrë të divorcuar. Edi Rama rezulton i divorcuar dhe jo i martuar …

Lexo më shumë

Ambasada Amerikane: Si të përfitoni vizë turistike!

Ambasada e SHBA-s në Tiranë, njofton të gjithë të interesuarit se si mund të përfitojnë në vizitë turistike për në Shtetet e Bashkuara. Në një postim në rrjetin social facebook, Ambasada Amerikane deklaron se fleta e konfirmimit të DS-160 është e vlefshme si dokument për intervistën. “Të enjte të këndshme! …

Lexo më shumë