E diel , 19 Shkurt 2017
Kreu / Aktualitet / Kreu i Bashkisë Lushnje-qytetares: Ta fus atë portofolin mu në gojë

Kreu i Bashkisë Lushnje-qytetares: Ta fus atë portofolin mu në gojë

Kanë shkuar për t’i kërkuar një zgjidhje për problemin e tyre, por përgjigja që kanë marrë i ka lënë pa fjalë.

Bëhet fjalë për tregtarët e Lushnjes, të cilët i kanë larguar nga tregu. Ata kanë shkuar te Kryetari i Bashkisë së Lushnjes për t’i kërkuar që ta zgjidhë hallin e tyre. Duket se Fatos Tushe ka qenë i vendosur për të mos marrë parasysh kërkesën e tregtarëve, madje debati degradon në fyerje të tregtarëve nga Tushe.

“Ku do hamë? Kam 12 kalamaj për të ushqyer”, qan hallin një nga protestueset, por përgjigja e Tushes i lë pa fjalë.

“Po kush t’i polli ty? Lagjja apo vetë? Rriti vetë.”

Jo vetëm kaq, por debati mes tyre ka vazhduar deri në kërcënime, përsëri nga ana e Kryetarit.

“Unë dua të drejtën, s’kam ku të ha! Jam e sëmurë!”

“Mos më ngri mua zërin. Ta fus atë portofolin mu në gojë unë!”

Këtu ka degraduar Shqipëria: me kryetarë që jo vetëm s’të zgjidhin hallin, por edhe të ofendojnë e të kërcënojnë. Se ata janë të pushtetshmit, janë kryetarët! Këta janë kryetarët që duam, kjo është rilindja jonë!

Mos humbisni

Pogradec, gruaja vret burrin dhe vetëhelmohet

Fatbardha dhe Erzen Tora, 23 dhe 26 vjeç, prindër të një vajze 3-vjeçare dhe një …

Një koment

  1. kafsh e jo kryetar bashkie

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.