Kreu / Teknologji / Kjo pajisje thyen ligjet e fizikës, por megjithatë funksionon

Kjo pajisje thyen ligjet e fizikës, por megjithatë funksionon

Tash e sa vjet në internet dhe në medie qarkullojnë informata rreth një forme revolucionare të pajisjes, e cila mund ta lehtësojë një “pushtim” më të lehtë të gjithësisë nga njeriu.

 E quajtur EM-drive, kjo pajisje është duke sjellë shumë elemente, të cilat thyejnë ligjet e mirënjohura të fizikës dhe është e pamundur që të shpjegohet mënyra sesi funksionon ajo.

Kjo punë nënkupton se kjo shpikje, e bërë në vitin 1999 nga shpikësi britanik Rodger Shyer, ngjashëm me fuzionin e ftohtë, kjo temë menjëherë ishte vendosur te pseudoshkenca.

Por, tani pajisja me karburant EM do të mund ta dërgonte një njeri deri në Mars për vetëm 70 ditë.

Mos humbisni

1 vit burg përa që hedhin foto të fëmijëve

Zbuloni shifrën marramendëse që fitoi Facebook në tre muajt e fundit

Të gjithë jemi të vetëdijshëm se sa kohe shpenzojmë në facebook dhe sa popullor është …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.