Kreu / Kosovë / Kandidatët për kryetarë të komunave në Kosovë

Kandidatët për kryetarë të komunave në Kosovë

Zgjedhjet komunale do të mbahen më 22 tetor në Kosovë.

Pothuajse të gjitha partitë politike kanë kandiduar kandidatët e tyre për kryetarë, ndërsa priten gara interesante në të gjitha komunat e Kosovës.

Garë më e nxehtë pritet që të jetë në kryeqytet ku kryetari aktual Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje do të ketë përballë Arban Abrashin nga LDK, ministër i deritashëm i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Lirak Çelaj nga PDK, Arbër Vllahiun nga AAK, Shyqeri Bytyqin nga Nisma si dhe Rifat Deri nga Alternativa.

Më poshtë kandidat[t për kryetarë të komunave në Kosovë.

Prishtinë:

 • Shpend Ahmeti – Vetëvendosje
 • Arban Abrashi – LDK
 • Lirak Çelaj – PDK
 • Arbër Vllahiu – AAK
 • Shyqeri Bytyqi – Nisma
 • Rifat Deri – Alternativa

Prizren:

 • Shaqir Totaj – PDK
 • Mytaher Haskuka – Vetëvendosje
 • Hatim Baxhaku – LDK
 • Zafir Berisha – Nisma

Mitrovicë:

 • Valdete Idrizi – PDK
 • Fehmi Ferati – Vetëvendosje
 • Safet Kamberi – LDK
 • Agim Bahtiri – AKR
 • Qazim Shala – Nisma

Gjakovë:

 • Ardian Gjini – AAK
 • Hajdar Beqa – PDK
 • Driton Çaushi – Vetëvendosje
 • Bekim Ermeni – LDK
 • Mimoza Kusari-Lila – Alternativa
 • Njazi Hoxha – Nisma

Pejë:

 • Sabiha Shala – PDK
 • Gazmend Muhaxheri – LDK
 • Bashkim Nurboja – Vetëvendosje
 • Fatmir Gashi – AAK
 • Sali Kelmendi – Nisma

Ferizaj:

 • Agim Aliu – PDK
 • Muharrem Sfarqa – LDK
 • Xhavit Zariqi – AAK
 • Faton Topalli – Vetëvendosje
 • Amir Rexhepi – AKR
 • Besnik Berisha – Nisma

Gjilan:

 • Lutfi Haziri – LDK
 • Zenun Pajaziti – PDK
 • Rexhep Kadriu – AAK
 • Anila Kastrati – Nisma
 • Sami Kurteshi – Vetëvendosje

Klinë:

 • Sokol Bashota – PDK
 • Besim Hoti – LDK
 • Ibër Elezaj – Vetëvendosje
 • Nezir Gashi – Nisma

Rahovec:

 • Idriz Vehapi – PDK
 • Ibrahim Kryeziu – LDK
 • Smajl Latifi – AAK
 • Visar Korenica – Vetëvendosje

Drenas:

 • Ramiz Lladrovci – PDK
 • Isa Xhemajlaj – Nisma
 • Shemsi Elezi – Vetëvendosje

Lipjan:

 • Ismet Hajrullahu – PDK
 • Imri Ahmeti – LDK
 • Heset Sahiti – Nisma
 • Selatin Retkoceri – Vetëvendosje

Suharekë:

 • Sali Asllanaj – LDK
 • Blerim Xhemajli – PDK
 • Bali Muharremaj – AAK
 • Sali Zyba – Vetëvendosje
 • Kadri Balaj – Nisma

Obiliq:

 • Xhafer Gashi – AAK
 • Mehmet Krasniqi – LDK
 • Nysret Kelmendi – PDK
 • Mexhit Krasniqi – Nisma
 • Aziz Bici – Vetëvendosje

Fushë Kosovë:

 • Burim Berisha – LDK
 • Adem Zogiani – PDK
 • Avni Zogiani – Vetëvendosje

Podujevë:

Agim Veliu – LDK
Hajredin Hyseni – PDK
Fatmir Humolli – AAK
Ajet Potera – Vetëvendosje
Xhemajl Hasani – Nisma

Kamenicë:

 • Emin Krasniqi – PDK
 • Shaip Surdulli – LDK
 • Albert Sermaxhaj – Nisma
 • Fatmir Matoshi – AKR

Kaçanik:

 • Besim Ilazi – PDK
 • Basri Kodra – Vetëvendosje
 • Agim Çaka – Nisma
 • Shkelqim Jakupi – LDK

Shtime:

 • Naim Ismajli – PDK
 • Ruzhdi Jashari – Vetëvendosje
 • Selim Shabani – LDK

Istog:

 • Haki Rugova – LDK
 • Beqir Sadikaj – PDK
 • Agron Avdiaj – Vetëvendosje

Viti:

 • Sokol Haliti – LDK
 • Sali Salihu – Vetëvendosje
 • Besim Halimi – PDK

Vushtrri:

 • Ferit Idrizi – PDK
 • Xhafer Tahiri – LDK
 • Besim Muzaqi – Vetëvendosje
 • Nasuf Aliu – AKR
 • Avdullah Vojvoda – Nisma

Malishevë:

 • Ragip Begaj Nisma
 • Mursel Gashi PDK
 • Adem Berisha Vetëvendosje
 • Sami Kafexholli LDK

Deçan:

 • Bashkim Ramosaj – AAK
 • Blerand Kadrijaj – PDK
 • Zekë Sinanaj – Vetëvendosje
 • Mal Lokaj – LDK
 • Shkodran Imeraj – Nisma

Skënderaj:

 • Bekim Jashari – i pavarur
 • Isa Fejzullahu – LDK
 • Musa Dervishaj – AKR

Junik:

 • Agron Kuqi – AAK
 • Tahir Isufaj – LDK
 • Fatos Shala – PDK

Mos humbisni

Albin Kurti thyen heshtjen për përçarjen: Ja si është e vërteta

Nga Albin Kurti Viti 2017 ishte vit i fitoreve dhe sukseseve të Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Kurrë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.