Kreu / Botë / Ja ‘vejusha e bardhë’, që u vra nga forcat amerikane!

Ja ‘vejusha e bardhë’, që u vra nga forcat amerikane!

Xhihadistja britanike, e cila u bë e njohur si “vejusha e bardhë” është vrarë në një ndeshje me avionët amerikanë, ndërsa u përpoq të largohej nga kryeqyteti i ISIS-it.

Njëkohësisht ajo, Sally Jones, nga qyteti Kent, iku në Siri me djalin e saj në 2013, përpara se të bëhej rekrutuese për grupin terrorist të ISIS-it.

Ajo u vra nga një raketë e tipit “Predator” pranë kufirit të Irakut dhe Sirisë katër muaj më parë, ndërsa ajo u përpoq të ikte nga bastioni i grupit në Raqqa, kuptohet.

Mos humbisni

Londra dhe BE akuza të ndërsjella për negociatat e vonuara

Ministri britanik, David Davis akuzoi sot Bashkimin Evropian se po vononte negociatat për Brexit për të marrë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.