E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Sport / Ja pse Dortmundi ndërpreu huazimin e Januzajt
auto_januzaj1452187604-700x383

Ja pse Dortmundi ndërpreu huazimin e Januzajt

Ja pse Dortmundi ndërpreu huazimin e Januzajt

Manchester United dhe Borussia Dortmund kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e huazimit të Adnan Januzajt në Gjermani, duke e kthyer kosovarin në Old Trafford.

Huazimi i Januzajt në Dortmund kishte bërë bujë të madhe në mediat gjermane gjatë verës, por 20 vjeçari asnjëherë nuk arriti të gjejë hapësira në formacionin e skuadrës nga Sigal Iduna Park. Dortmundi riktheu Januzaj në Old Trafford pasi nuk e shihnin atë të nevojshëm për skuadrën e tyre, shkruan BILD. Sipas Bild, trajneri Thomas Tuchel, nuk besonte në aftësitë e shqiptarit dhe nuk dëshironte më ta ketë vetëm numër në skuadër.

Sidoqoftë, Unitedi është duke vuajtur nga mungesat e lojtarëve sidomos në fazën ofensive, ndoshta Januzaj do ta ndihmojë skuadrën e Louis Van Gaal e të rikthehet të jap më të mirën e tij në Old Trafford.

Mos humbisni

DERBI-TIFOZAT

Derbi Tirana-Partizani, shitje rekord biletash

Java e 13 e kampionatit kombëtar të futbollit është e përqendruar në derbin e madh …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.