E martë , 27 Qershor 2017
Kreu / Kuriozitete / Kështu dënohen ushtarët në Rusi!

Kështu dënohen ushtarët në Rusi!

Kështu dënohen ushtarët në Rusi!

Definitivisht nuk është lehtë të jesh rus – sidomos jo ushtar rus. Harrojini ato përralla që i keni lexuar se ushtarët rusë janë pijanecë, pa strukturë të mirëfilltë komanduese, e gjëra të tilla, sepse edhe po që se janë të vërteta, një gjë është e sigurt: moszbatimi i përpiktë i rregullave në ushtrinë ruse, nuk kalon pa pasoja.

Në vijim ju sjellim disa foto-dëshmi për këtë gjë. Do të shihni se çfarë do të thotë të harrosh të raportosh me armë në krahë, të mos e kesh bajonetën, të tymosësh duhanin apo të përdorësh telefonin celular përderisa je në detyrë…

Por, t’i lëmë shakatë anash, sepse fotografitë që do t’i shihni në vijim nuk janë shaka, por janë vërtetë disa nga dënimet me të cilat ballafaqohen ushtarët rusë.

Kështu dënohen

Kështu dënohenKështu dënohenKështu dënohenKështu dënohenKështu dënohenKështu dënohen

Mos humbisni

Mësoni sa zgjat lidhja juaj sipas shenjës së horoskopit

Zbuloni sa zgjat lidhja e shenjave te horoskopit Dashi Dashi dashurohet shpejt dhe fort, madje …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.