E premte , 18 Gusht 2017
Kreu / Shëndet / Ja çfarë i ndodh veshit nëse vendosni hudhër

Ja çfarë i ndodh veshit nëse vendosni hudhër

Shumë hulumtime kanë treguar për efektet e hudhrës në trupin tonë.

Por çfarë ndodh nëse një grimcë hudhre e vendosim në vesh?

Nëse vuani nga dhimbja e veshit, bllokimi i tij, bezdisja nga kumbimi i vazhdueshëm, thjesht vendosni copëz hudhre dhe gjithçka do të rregullohet.Hudhra është një përbërës i përdorur kudo në botë në gatim, falë aromës së fortë dhe shijes së mirë.

Hudhra ndihmon në përmirësimin e funksionit të sistemit imunitar. Nëse sëmureni shpesh, atëherë të shtoni hudhër në dietën tuaj është një ide e mirë.

Përveç kësaj, hudhra konsiderohet si një antibiotik dhe agjent anti inflamator shumë i mirë, prandaj është shumë efektive të vendosni një thelb hudhër në vesh për të kuruar infeksionet dhe dhimbjet e shpeshta të kokës.

Këtë gjë është mirë ta bëni para se të flini dhe ta lini hudhrën gjithë natën në vesh.

Si të përdorni hudhra për të ndaluar dhimbjen nga infeksionet për 15 minuta dhe të pastroni infeksionin tërësisht brenda 48 orëve:

1-Prisni një thelb të vogël hudhre

2-Mbështilleni atë pjesë me një letër

3-Vendoseni hudhrën e mbështjellë në kanalin e veshit. Mos e shtyni shumë, thjesht lëreni siç do të vendosnit një kufje.

Mos humbisni

Uji i kripur i detit ka shumë përfitime për organizmin tonë

Deti përveç kënaqësisë dhe ndjesisë së lirisë së pakufishme na ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.