E mërkurë , 26 Tetor 2016
Kreu / Botë / Imazhe të mahnitshme nga çatitë e Dubait
dubai-naten-011-658x435

Imazhe të mahnitshme nga çatitë e Dubait

Imazhe të mahnitshme nga çatitë e Dubait

 

Për qytetin e Dubait – respektivisht, luksin dhe ekstravagancën e tij – kemi shkruar shumëherë, megjithatë, nuk mund të mos shkruajmë dhe të prezantojmë punën e fotografit, Karim Nafatni, i cili ka realizuar një set të fotografive të mahnitshme nga çatitë e ndërtesave të këtij qyteti po ashtu të mahnitshëm.

Nafatni, ish-pilot, ndërsa tash fotograf me seli në Dubai, nuk frikësohet nga lartësitë. Ai është ngjitur në maje të rrokaqiejve më të lartë të këtij qyteti për të realizuar këto fotografi mbresëlënëse, që sjellin atmosferën plot jetë në këtë vend.

Duke u ngjitur lartë mbi zhurmën e qytetit, Nafatni ka arritur të sjellë imazhe reflektimi të kompleksitetit të arkitekturës urbane.

Në vijim ju sjellim disa imazhe të bukura që ka kapur me foto-aparatin e tij Nafatni.

 

Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme dubai-naten-005 dubai-naten-004 Imazhe të mahnitshme Imazhe të mahnitshme dubai-naten-002 (1) dubai-naten-001

Mos humbisni

shkreli-1

Obama mbështet shqiptaren Shkreli për në Kongresin Amerikan: Një lidere e fortë dhe e zgjuar!

Presidenti amerikan Barack Obama mbështeti personalisht demokraten Suzana Shkreli, e cila ka nisur një fushatë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.