Kreu / Aktualitet / Horoskopi 27 Dhjetor 2015
horoskopi ditor

Horoskopi 27 Dhjetor 2015

Horoskopi 27 Dhjetor 2015

 

Dashi

Sot dashi është më i nevrikosur. Nëse ju jeni përgjegjës për ndonjë ngjarje në familje apo për mirëqenien e të afërmve tuaj, atëherë ju do të jeni në tension gjatë gjithë ditës. Duhet të jeni më të qetë për të shmangur kokëfortësinë dhe vrazhdësinë.

Demi

Ju jeni një punëtor shumë i mirë dhe mund të trajtoni një gamë të gjerë detyrash. Kjo është një ditë e mirë për të studiuar, për të përpunuar informacion, për të edukuar fëmijët dhe për t’u kujdesur për to. Të gjithë iniciativat që lidhen me projekte ndërkombëtare, udhëtime të largëta, biseda biznesi, etj, duhet të jeni të sigurt se do të japin rezultat.

Binjakët

Të gjitha shpenzimet e ditës kanë nevojë për kontrollin tuaj personale. Në qoftë se ju merrni pjesë në një projekt të përbashkët, ju duhet të dini se si të mbroni interesat tuaja personale. Ju mund të shpenzoni disa nga borxhet e marra.

Gaforrja

Kjo ditë është stresuese për gaforret, veçanërisht nëse kanë lindur në korrik. Partneri që bashkëpunoni mund të jetë i mërzitshëm. Mundohuni që të mos përfshini emocionet tuaja. Nëse e shihni që nuk mund të mbani veten në kontroll, atëherë thirrni një person të tretë për të marrë pjesë në bisedimet e rëndësishme.

Luani

Duhet të jeni të kujdesshëm sot kur bëni procedura të profesionit, veçanërisht nëse keni të bëni me mjete të mprehta, medikamente apo kimikate. Jini të sigurt që gjithmonë të keni udhëzimet e duhura.

Virgjëresha

Dita sot promovon punën intelektuale, arsimin, punën letrare, si dhe organizimin e festimeve dhe gara sportive. Ju duhet të kushtoni vëmendje të veçantë për sigurimin e pjesëmarrësve dhe shikuesve në respektimin e rregullave.

Peshorja

Është e vështirë të jetë e mundur për ta përshkruar këtë të diel si të lumtur. Problemet profesionale do të jenë urgjente. Ju do të duhet të zgjedhin midis qetësisë së brendshme dhe aktivitetit energjik, mund t’iu duhet të sakrifikoni mes mirëqenies së familjes suaj apo komoditetit tuaj.

Akrepi

Edhe nëse keni lindur një aventurier, sot nuk është dita për të rrezikuar gjithçka që ju keni marrë. Kur të bëheni gati për një udhëtim, jini të sigurt të rezervoni një garanci për ndonjë emergjencë të paimagjinueshme, në këtë mënyrë ju do të ndjehen më të mbrojtur ndaj trazirave të paparashikueshme.

Shigjetari

Mund të ndiheni shumë të shqetësuar në lidhje me strategjinë tuaj financiare dhe mund të përfshiheni në një diskutim pasionant për të. Në qoftë se jeni duke u përpjekur për të sqaruar të ardhurat tuaja zyrtare, mos u befasoni nga një bisedë e gjatë me menaxherin tuaj. Përgatiteni veten për këtë bisedë me fakte dhe argumente bindëse.

Bricjapi

Një dialog mes partnerit tuaj mund të bëhet shumë intensiv dhe emocional. Marrëveshjet e biznesit janë të mundshme sot, por me një çmim për përpjekje të mëdha. Nëse keni një konkurrent, rivaliteti juaj mund të kalojnë në një fazë të hapur të gjakmarrjes së pastër dhe në armiqësi.

Ujori

Mund të keni konflikte profesionale dhe përkeqësim të sëmundjeve kronike. Në qoftë se ju vendosni të shkoni te mjeku ose të përdorni ndonjë shërbim, ndërveprim tuaj me personelin e shërbimit mund të jetë mjaft emocional. Mirëkuptimi reciprok do të arrihet vetëm kur gjendja emocionale dhe fizike e të dyja palëve janë njësoj.

Peshqit

Në këtë ditë është shumë e rrezikshme që të mbështeteni vetëm në origjinalitetin dhe frymëzimin krijues. Nëse merrni duke luajtur me fëmijët apo përpiqeni për t’i zhvilluar ndonjë talent, ju mund të merrni një rezultat shumë të kundërt nga ai që prisnit.

Mos humbisni

Plagoset me armë në kryeqytet vëllai i deputetit

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në orët e mbrëmjes në Komoran. I …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.