Kreu / Aktualitet / Heroinë në lavatriçe, pranga dy shqiptarëve në Itali (EMRAT)

Heroinë në lavatriçe, pranga dy shqiptarëve në Itali (EMRAT)

Dy shqiptarë janë arrestuar në Cosenza, pasi u është sekuestruar një sasi heroine dhe kanabisi, e cila sipas medieve të vendit fqinj trafikohej nga vendet e Ballkanit.

Shqiptarët e arrestuar janë Fabian Gjergji 28 vjeç dhe Klesti Qose 29 vjeç. Ata e kishin fshehur drogën në një lavatriçe.

Nga kontrolli u zbulua dhe sekuestrua 3.5 kg marijuanë dhe 526 gramë heroine.

Nga operacioni u arrestuan edhe 6 persona të tjerë, ndërsa shqiptarët ishin në vëzhgim prej disa muajsh nga autoritetet italiane.

Mos humbisni

U kap me drogë, arrestohet këngëtari shqiptar /Foto

Mediat italiane kanë njoftuar arrestimin e këngëtarit “Krijl Flxy” para koncertit të tij, akuzuar për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.