Kreu / Sport / Habit trajneri i Shqipërisë: Më e rëndësishme se fitorja, ishte …

Habit trajneri i Shqipërisë: Më e rëndësishme se fitorja, ishte …

Trajneri i Shqiperise, Cristian Panucc eshte i gezuar per fitoren, ndersa u shpreh se me e rendesishme ishte se si luaji ekipi edhe pse me 10 lojtare.

‘Mendoj se ishte një ndeshje e vërtetë sot. Luajtëm deri në momentin e daljes me të kuqe të Memushajt. Edhe pas daljes me të kuqe të Memushajt pati shumë profesionalistet.

Duhet të punojmë më shumë na fazën defensive, po punojmë për këtë gjë. Jam i kënaqur, janë lojtarë që mund të jenë pjesë e kombëtares, duhet të punojnë më shumë.

Nuk ishte fitorja, por ajo se si e mbrojtëm, si arritëm ta ruajmë atë, dhe mënyra se si luajtëm si grup’, tha Panucci..

Mos humbisni

Trondit futbollisti shqiptar, një ngjarje e rëndë i ka ndodhur Rei Manajt: O Zot… /Foto

Futbollisti i talentuar lushnjar Rei Manaj ka lene pa fjale ndjekesit e tij te cilet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.