Kreu / Rajon / Gruaja e Ivanoviçit: Pak para vrasjes, ai u takua me Vuçiç

Gruaja e Ivanoviçit: Pak para vrasjes, ai u takua me Vuçiç

Gruaja e presidentit të Iniciativës Qytetare Oliver Ivanoviç, Milena Popovic Ivanoviç ka mohuar spekulimet se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuciç disa ditë para vrasjes, refuzoi të pranojë gruan e Ivanoviç në Presidencën e Serbisë në Beograd.

“Ky informacion nuk është i saktë. Ata kishin rënë dakord paraprakisht për t’u parë, por ai takim nuk erdhi, – Milena Popoviç Ivanoviç shpjegoi shkurtimisht për median serbe.

Pas deklaratave të presidentit të Serbisë se “ndihmoi Ivanoviç shumë se politikanë të tjerë,” në qarqet e larta politike ka pasur spekulime në lidhje me refuzimin e pretenduar të Vuçiç në prag të vrasjes në Presidencën e Serbisë mori udhëheqësin SDP.

Vuçiq gjithashtu vizitoi dje në një nga stacionet televizive të Beogradit, tha se “Ivanovië dhe gruaja e tij u takuan disa herë në Qeverinë dhe Presidencën”.

Sipas informatave jozyrtare, Oliver Ivanovic ishte gjatë një takimit me Vuçiç dha emrat e njerëzve të cilët kërcënojnë sigurinë e saj, si President i Republikës nuk është përmendur në publik.

Mos humbisni

Sulmohet ambasadori amerikan në Serbi

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott është sulmuar teksa ishte duke mbajtur një ligjëratë në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.