Kreu / Rajon / Greqi, ndalohet një gomone shqiptare me drogë

Greqi, ndalohet një gomone shqiptare me drogë

Roja bregdetare greke ka ndaluar një gomone dhe ka vënë në pranga tre persona pas një operacioni nga deti dhe ajri që ka zgjatur 22 orë. Sipas informacioneve të policisë mësohet se në gomonen e ndaluar është sekuestruar një sasi e konsiderueshme kanabisi, por nuk bëhet e ditur sasia. 

Nga të dhënat e para dyshohet se gomonia me 3 motorë nga 350 kuaj fuqi është nisur e ngarkuar me një sasi të madhe kanabisi mbrëmjen e së premtes nga brigjet shqiptare.

Roja bregdetare kishte informacion per ngarkesën, ndaj dhe nisi ndjekjen e gomones që në veri të Korfuzit.

Ndalimi i saj është bërë i mundur pas 22 orësh në afërsi të ishulli Tzia në jug të Athinës, pasi janë nxjerrë përdorimit motorët që u qëlluan me snajperë. Në prangat e policisë kanë rënë dy shtetas shqiptarë dhe një grek, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Mos humbisni

Sulmohet ambasadori amerikan në Serbi

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott është sulmuar teksa ishte duke mbajtur një ligjëratë në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com