E enjte , 29 Qershor 2017
Kreu / Aktualitet / Greqi, 30 muaj burg me kusht dy shoferëve të MPJ-së

Greqi, 30 muaj burg me kusht dy shoferëve të MPJ-së

Një gjykatë në Greqi ka dënuar me 30 muaj burg me kusht dy shoferët e Ministrisë së Jashtme shqiptare, të cilët u kapën me tekste në gjuhën shqipe.

Dy shoferët Agim Asllani dhe Altin Tafa u ndaluan nga policia greke më herët gjatë muajit në Janinë, teksa transportonin me automjet zyrtar libra dhe abetare në shqip.

Agjentët grekë që bënë kontrollin e automjetit vlerësuan se ata po transportonin material propagandistik dhe të dhëna historike sensitive për palën greke, ndaj dhe ndaluan shoferët dhe sekuestruan tekstet.

Mos humbisni

Vrasja e Cukut, Mikel Shallari pranon autorësinë e ekzekutimit

Mikel Shallari, 24- vjeçari nga Kuçova i arrestuar disa javë më parë si i dyshuar …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.