E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Botë / Gjashtë të vdekur pas një atentati kamikaz në Libi
atentat-libi-342x200

Gjashtë të vdekur pas një atentati kamikaz në Libi

Gjashtë të vdekur pas një atentati kamikaz në Libi

Një atentat kamikaz shkaktoi sot gjashtë të vdekur, një prej të cilëve fëmijë, në një pikë kontrolli në hyrje të qytetit naftëmbajtës, Ras Lanouf, në lindje të Libisë, sipas një burimi të policisë.

“Drejtuesi në bordin e një Toyota Land Cruiser hodhi veten në erë në hyrje të qytetit Ras Lanouf”, deklaroi Oussama al-Hodeiri, zëdhënës i rojave të puseve të naftës të pranishëm në vend.

Ai theksoi se tre roja ishin vrarë si dhe një foshnje 16 muajshme që ndodhej me familjen në vendin e atentatit.

Mos humbisni

shba

SHBA, padi kundër rinumërimit të votave në 3 shtete

Përfaqësues ligjorë të presidentit të zgjedhur, Donald Trump, dhe mbështetësve të tij kanë ndërmarrë një …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.