Kreu / Kosovë / Festë me të shtëna pistolete, plumbat kapin dasmoren shqiptare

Festë me të shtëna pistolete, plumbat kapin dasmoren shqiptare

Një fenomen që ndodh ende edhe në Shqipëri. Apeli i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren për mospërdorimin e armëve të zjarrit, në të gjitha rastet, posaçërisht në dasma dhe ahengje familjare, nuk po përfillet nga të gjithë qytetarët e kësaj zone.

Rasti i fundit i plagosjes së një gruaje gjatë një ahengu, ku ka pasur të shtëna me armë, ka ndodhur të hënën mbrëma në fshatin Sallagrazhdë të Suharekës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar, pasi që ai duke shtënë me armë zjarri në ajër aksidentalisht ka plagosur një grua. Nga i dyshuari është konfiskuar një pistoletë me katër gëzhoja dhe me vendim të prokurorit ai është dërguar në paraburgim.

Mos humbisni

“Dikur në Beograd jetohej bukur, sot Kosova është një diktaturë”

Aktori  kosovar Enver Petrovci, ka shokuar shumëkënd me një intervistë të dhënë për gazetën bulevardeske …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.