E hënë , 24 Tetor 2016
Kreu / Kuriozitete / Fermeri zbulon thesarin e Pablo Escobarit
131

Fermeri zbulon thesarin e Pablo Escobarit

131Fermeri zbulon thesarin e Pablo Escobarit

Nëse gjeni 600 milionë dollarë çfarë do të bëni me to? Po nëse zbuloni se ishin të ardhurat e fundit të Pablo Escobar?

Fermeri kolumbian, Jose Mariena Cartolos, zbuloi paratë e fituara me drogë, pasi mori një grand nga qeveria, për të zhvilluar një plantacion me palma në tokën e tij, raportojnë mediat vendase.

Këto para mendohet se janë të Pablo Escobar dhe fatkeqësisht fermeri nuk mundi t’i mbante paratë. Cartolos lajmëroi autoritetet kolumbiane dhe ata i konfiskuan të hollat, të cilat qeveria kolumbiane do t’i përdorë në programet për zhvillim ekonomik.

Mos humbisni

iluzion optik

ILUZION OPTIK / Si është e mundur kjo ?

Në fotografinë e mëposhtme është një vajzë duke buzëqeshur. Por, nëse e shikoni në pamje …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.