Kreu / Botë / E RËNDË! Zhduket avioni me 71 persona në bord

E RËNDË! Zhduket avioni me 71 persona në bord

Nje aeroplan civil i modelit Antonov-148 me 71 persona ne bord eshte zhdukur pas nisjes nga Moska.

Burime zyrtare thane per mediat ruse se 65 pasagjere dhe 6 anetare te ekuipazhit jane nisur nga aeroporti Domodedovo, shkruan Lajme.al

“Mendohet se avioni eshte rrezuar ne rrethinat e Argunovo, pasagjeret dhe drejtuesit e aeroplanit nuk kane asnje shans te kene mbetur gjalle” – kane thene zyrtaret per Interfax.

Nga ana tjeter, Ministria e Emergjencave po merret me te gjitha verifikimet dhe procedurat e nevojshme pas rrezimit te Antonov-148.

Aeroplanio ne fjale ishte nisur nga Moska ne drejtim te qytetit Orsk. Ky i fundit ndodhet ne kufirin mes Rusise dhe Kazakistanit. /Lajme.al

Aeroplan model AN-148

Mos humbisni

Nuk miratohet buxheti në SHBA, mbyllet qeveria amerikane

Qeveria amerikane u mbyll zyrtarisht për të dytën herë brenda muajit sepse Kongresi nuk arriti …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.