Kreu / Dosje / Dritëroi: Jetova në kohën e Mirit të Xhikes

Dritëroi: Jetova në kohën e Mirit të Xhikes

Nga Dritëro Agolli

Jetova në kohën e Mirit të Xhikes,

Në vitet me dert pleqërie,

Këtu në pallatin e Rrugës së Dibrës,

Me gruan e dashur Sadije ,

Jetova në kohën e Mirit të Xhikes.

Dhe çuditërisht i tërbuar bëj zhurmë,

Më gërryen lakmia me ankthin e frikës

Se jam infektuar dhe unë

Nga koha e Mirit të Xhikes,

Dhe çuditërisht i tërbuar bëj zhurmë.

Mos humbisni

Historiania angleze: Enver Hoxha do vritej në nëntor 1944, ja kush e shpëtoi

Fundi i luftës antifashiste nacionalçlirimtare në Shqipëri është shoqëruar me një betejë të fortë politike …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com