Kreu / Kuriozitete / Donald Trump është shërbëtor i djallit, ja faktet

Donald Trump është shërbëtor i djallit, ja faktet

Zgjedhja e Donald Trump si president i 45-të i Shteteve të Bashkuara ka ndezur diskutime nga më të çuditshmet. Së fundmi po qarkullon edhe argumenti që manjati është antikrisht. Të shumta janë faqet që kanë botuar demonstrimin përmes numrave çka tregon se Trump është mishërimi i së keqes.

Numri 666, numër i lidhur tradicionalisht me Satanin dhe ngjarjet e mëposhtme që kanë të bëjnë me Donald Trump.

-Familja Trump ka blerë pallatin më të shtrenjtë të shitur ndonjëherë në SHBA në 666 Fifth Avenue.

– Ndërtesa ka kushtuar 1.8 miliardë dollarë, pra 18 që korrespondon me 6+6+6

-Familja e mandatit po ndërton po ashtu edhe një gradaçelë prej 666 milionë dollarësh në One Journal Square dhe sipas sajteve të dedikuar për interpretimin  e personifikimit të së keqes, duhet të jetë e gjatë 666 këmbë ose 203 metra.

-E famshmja Kulla Trump është 203 metra e gjatë dhe Donald Trump jeton në katin e 66-të.

-Donald Trump e ka trashëguar pasurinë e tij të patundshme nga gjyshja e tij e cila vdiq me 6 qershor 1966( 6.06.1966)

-Mbiemri Trump është një version anglez i mbiemrit gjerman Drumpf dhe sipas Gematrisë(sistemi hebraik i numerologjisë që studion fjalët e shkruara në gjuhën hebraike dhe u përcakton vlerat numerike) është llogaritur që numri i shkronjave të Donald Trump është 666.

-Më 6 qershor 2015 (6+6+ (1+5)= 666 duke folur në Raleigh, Karolina e Veriut, Trump ka thënë: “Ëndrra amerikane ka vdekur”, duke shtuar se vetëm ai mund ta ngjallë atë.

Mos humbisni

Prindërit e gënjyen djalin se ishte me kancer, për të marrë donacione

Gjithçka ka ndodhur në harkun kohor të 8 muajve në Fort Walton Beach, Florida. Të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com