E hënë , 21 Gusht 2017
Kreu / Aktualitet / Dogji 300 rrënjë ullinjsh, arrestohet 63-vjeçarit nga Vlora

Dogji 300 rrënjë ullinjsh, arrestohet 63-vjeçarit nga Vlora

Zjarret në Shqipëri duket se kanë shkaktuar shumë probleme, duke shkaktuar qindra hektarë pyje të djegura.

Por, policia ka nisur të marrë masa për autorët që u vënë zjarrin pyjeve, duke arrestuar një 63-vjeçar, pasi dyshohet për zjarrin në Selenicë !

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Mavrovë të Njësisë Administrative Kotë, në vendin e quajtur “Blodua” ku është djegur një sipërfaqe toke prej 150 hektarësh pyll-shkurre dhe një sipërfaqe tjetër prej 2.2 hektarësh në të cilën janë shkatërruar rreth 300 rrënjë ullij (10-vjeçarë) në pronësi të 3 personave.

Mësohet se Ylli Hoxhaj, 63 vjeç, është autori i zjarrvënies së qëllimshme në lidhje me këtë ngjarje.

Materialet janë referuar në Prokurori në ngarkim të tij për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Mos humbisni

Aksident në Kamëz, motori shtyp një fëmijë 5 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Kodër Kamëz, pranë shkollë Isa Boletini. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.