Kreu / Aktualitet / Dashuria nuk njeh kufi (FOTO)
Dashuria nuk njeh kufi

Dashuria nuk njeh kufi (FOTO)

Thonë që dashuria nuk njeh kufi. As kur në mës janë plot 11044 km udhëtim dhe një diferencë prej 14 orësh.

Për ta dëshmuar këtë, një çift gjen një zgjidhje kreative që të qëndrojnë të lidhur duke qenë në dy skaje të ndryshme të botës. Ata tejkaluan mallin për njëri tjetrin me këtë projekt i cili ka emocionuar shumë njerëz, transmeton Lajme.Al.

Ja se si Danbi Shin dhe Seok Li, që të dy artistë nga Korea Jugore vendosën të përafrojnë lidhjen e tyre në përditshmëri kur Shin u detyura të largohet për punë në Nju Jork.

Për ta bërë mungesën më të lehtë dhe për të dokumentuar jetën e tyre larg njëri tjetrit, Shin dhe Li filluan një ngjitje fotografish, në një projekt të quajtur : “Half & Half” (Gjysmë & Gjysmë).

Projekti kishte për qëllim që çifti të zbulonte paralelet nëpërmes ambienteve që ata frekuentonin dhe rutinat ditore.

Të bëra simultanisht, këto fotografi janë të shkrepura nga eksperienca të përbashkëta që ata dy ndajnë.

Më poshtë mund ti shihni fotografitë prekëse të çiftit :

1. Mëngjesi bashkë :

Dashuria nuk njeh kufi

2. Bashkë, të ndarë

Bashkë, të ndarë

3. Drekojmë bashkë

lunch date

4.Shëtitje…

Dashuria nuk njeh kufi

5. Lindja dhe Perëndimi

Lindja & Perendimi

6. Momentet prekëse

Momente prekëse

7. Malli për njëri-tjetrin

dy gjysma nje teresi

Mos humbisni

Dëborë e madhe në Lezhë, shikoni çfarë po ndodh /Foto

15 fshatra te njesise administrative Zejmen dhe Kolsh ne Lezhe pa energji elektrike prej disa …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com