Kreu / Sport

Sport

FSHF: Ja programi i plotë i ekipit përfaqësues shqiptar

Zyra e Marëdhënieve me Publikun dhe Mediat në FSHF ka bere me dije sot programin e plotë të ekipit perfaqesues shqiptar. Sipas FSHF-se, skuadra përfaqësuese e futbollit do të lërë rezidencën e saj në ”Tropikal” të enjten, në orën 14.30 dhe do t’i drejtohet Aeroportit të Rinasit. Në orën 15.30 …

Lexo më shumë

De Biasi, ndryshon skemë me Italinë

Ndaj Italisë do të jetë një Shqipëri mbrojtëse por dhe shumë e kujdesshme. Përballë të kaltërve në Palermo, trajneri i kuqezinjve Gianni de Biasi ka vendosur të luajë me një rreshtim të pazakontë për të në mbrojtje, duke aktivizuar plot pesë lojtarë në këtë repart, ndoshta për të mbyllur dhe …

Lexo më shumë

FOTOT/ Tifozat shqiptar nisen drejt Italisë

Kur kanë mbetur dhe dy ditë nga sfida mes Italisë dhe Shqipërisë që do të zhvillohet në Palermo në stadiumin “Renzo Barbera”, tifozat kuqezi janë nisur mbrëmjen e sotme në drjetim të Italisë. Siç shihet nga fotot e sigurua nga “TemA” në portin e Durrësit, duket dhe grupimi i parë …

Lexo më shumë

Kombëtarja, vijnë Balaj e Roshi, pritet dhe Hyka

Kombëtarja shqiptare ka nisur tashmë përgatitjet për ndeshjet e saj të radhës; atë me Italinë për eliminatoret e Botërorit 2018 në 24 mars dhe miqësoren me Bosnjen në 28 mars. Në seancën e pasdites të së hënës, trajneri De Biasi dhe asistenti i tij Veronese nuk i kishin të gjithë …

Lexo më shumë

Maqedonasit provokojnë sërish shqiptarët (Video)

Në ndeshjen Ligës së Parë të Maqedonisë mes Pobedës dhe Shkupit, e zhvilluar në Mogilla, ka ndodhur një incident me konotacion politik, ku dy tifozë kanë hyrë në fushë me flamurin e Maqedonisë Dy tifozë të skuadrës së Pobedës janë futur në fushë në minutën e 69 të takimit, kanë …

Lexo më shumë

Për herë të parë në Shqipëri një kampionat peshkimi

Të apasionuarit pas peshkimit do të kenë mundësi që të testojnë aftësitë e tyre në një kampionat kombëtar. Federata Shqiptare e Peshkimit Sportiv ka hapur në Tale të Lezhës etapën e parë të kampionatit Surfcasting. 58 pjesëmarrës i janë bashkangjitur aktivitetit që organizohet për herë të parë. Peshkimi në det të …

Lexo më shumë

Kukësi-Partizani, supersfida drejt titullit kampion

Përgatiti Fatjon Baze Java e 23-të e Kategorisë Superiore do të kulmoj me supersfidën e së dielës, e cila do të jetë mes Kukësit dhe Partizanit, ndeshje që do të luhet në stadiumin “Zeqir Ymeri” në orën 14:00. Një ndeshje e cila pritet që të dhurojë mjaft emocione dhe spektakël …

Lexo më shumë