Kreu / Aktualitet (page 7)

Aktualitet

Veliaj: Fëmijët do të kenë më 1 qershor këndin e lojrave

Kryetari i ri i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, duke folur gjate ceremonise se prezantimit te 24 administratoreve te rinj te Bashkise se Tiranes./r/n/r/nMayor of Tirana, Erion Veliaj, speaks during presentation of 24 new administrators of the Municipality of Tirana.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, rikonfirmoi se Parku i Lojrave tek Liqeni Artificial, do të ndertohet si nevojë e fëmijëve, pasi për Bashkinë e kryeqytetit, fëmijët janë më të rëndësishëm dhe se hapësirat ua kushtojnë atyre. Veliaj në një postim në rrjetin social Facebook pasditen e të mërkurës, …

Lexo më shumë

Lushnje, rrufeja godet stanin me 200 kokë, djeg delet

delet rrufeja

Një rrufe ka goditur stanin e bagëtive të familjes Prodani në Lushnje duke djegur të gjallë bagëtinë dhe shkrumbuar brenda pak minutash kasollen. Ismet Prodani është njoftuar nga disa fermerë të zonës se stani i tij ishte përfshirë nga flakët. Ai tregon se si i ndihmuar nga djemtë e tij, …

Lexo më shumë

Erion Veliaj: Unë jam me qytetarët, jo me biznesin

veliaj-1

Bashkia e Tiranës është e vendosur që mes të fortëve, që zënë trotuaret apo hapësirat e tjera publike dhe qytetarëve, të mbrojë interesin e këtyre të fundit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, gjatë një takimi me ndërlidhësit e komunitetit për Njësinë Administrative nr. 1, duke marrë shkas edhe …

Lexo më shumë

Si ndryshon emri në gjendjen civile me 300 mijë lekë

11_08_2015_9517012_Sektori_i_Gjendjes_Civile_ne_Mitrovice

Emisioni investigativ “Fiks Fare” denoncoi një rast se si mund të ndërrohen të dhënat e identitetit pa asnjë vendim gjykate, ashtu sikurse e kërkon ligji. Një qytetar u paraqit në gjendjen civile të Kurbinit dhe mundi ta realizojë këtë pasi i kërkuan nën dorë një shumë prej 20 mijë lekësh …

Lexo më shumë

Manjani i kërkon Nishanit faljen e Nazime Vishës

nazime visha

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ka kërkuar presidentit Nishani faljen e Nazime Vishës. Manjani i ka dërguar Nishanit një propozim për faljen e të dënuarës Visha. “Kriteret ligjore për faljen e këtij rasti janë përmbushur”, thuhet në njoftimin për shtyp të Ministrisë së Drejtësisë. Visha u dënua pasi vrau …

Lexo më shumë

Moti sot, 28 shkurt 2016

moti sot

Gjatë ditës së sotme, 28 shkurt 2016, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira dhe kthjellime. Era do të jetë me drejtim Juglindje 2-18m/sek. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 2.6 metër. Temperaturat parashikohen të jenë: Vendet malore            5 deri më 18 Vendet e ulta              7 deri …

Lexo më shumë