Kreu / Aktualitet (page 11)

Aktualitet

Byroja e Hetimit, Kryeprokurori Llalla: Kemi rezervat tona

Adriatik-Llalla

Kryeprokurori Adriatik Llalla mbështeti sot  draftin e propozuar nga Qeveria për krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit edhe pse prezantoi prezervat e tij për këtë. Në fjalëne tij, në analizën vjetore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme u shpreh se organi akuzës është njohur me …

Lexo më shumë

Vlorë, zjarr masiv në ndërtesën 3-katëshe

14558310428ok

Mbrëmjen e se enjtes, rreth orës 22:15 minuta, një banesë trikatëshë është shkrumbuar nga zjarri totalisht. Banesa ndodhet në rrugën “Justin Godard” në lagjen Muradie të Vlorës dhe të tri katet e saj u përfshinë nga flaka. Menjëherë forca të shumta të zjarrfikëseve dhe të policisë kanë larguan banorët dhe …

Lexo më shumë

Arrestohet Drejtori i Tatimeve të Tiranës

policia shqiptare vrasje

Arrestohet per shperdorim detyre Drejtori i Tatimeve ne Tirane, Androkli Kokthi. 40 vjeçari u arrestua nga specialistet e Antikorrupsionit ne Drejtorine e Policise se Tiranes. Ndalimi i zyrtarit të lartë është bërë me urdhër të Prokurorisë Tiranë, pas një hetimi një mujor nga organi i akuzës. “Prokuroria e Tiranës, Njësia …

Lexo më shumë

Pasojat e burgut te Spiro Ksera

spiro-ksera-1-1024x747

Spiro Ksera është shfaqur i lodhur dhe i dëhspëruar në sallën e gjyqit ku ka apeluar vendimin për arrest me burg. Ksera kishte shpresuar se mund të hetohej në gjendje të lirë por gjykata e ka lënë në burg. Ksera deklaroi se ai po diskriminohet pasi është me kombësi greke. Spiro …

Lexo më shumë

Punimet te Liqeni Artificial, demokratët padisin Veliajn

rrethimi-park

Pas kundërshtive publike, Partia Demokratike ka hehdur një tjetër hap kundër projektit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e një parku lojrash për fëmijët në kodrat e liqenit artificial, me pretendimin se shkatërron hapësirën e gjelbër. Partia kryesore e opozitës i ëhstë drejtuar Prokurorië së Tiranës me një padi ndaj …

Lexo më shumë

Nis ndërtimi i Unazës së Vogël, ja akset që bllokohen

UNAZA E VOGEL

Bashkia e Tiranës do të fillojë, mëngjesin e nesërm, punimet për ndërtimin, rikonstruksionin dhe rinovimin e Unazës së Vogël. Punimet do të zhvillohen në tre faza, ndërkohë që faza e parë e projektit, për të cilën punimet nisin nesër, përfshin segmentin nga Banka e Shqipërisë, vijon prapa Muzeut Kombëtar, deri …

Lexo më shumë