E diel , 19 Shkurt 2017
Kreu / Kosovë

Kosovë

Thaçi: Liberalizimi i vizave, peng i Demarkacionit

Thaçi president

Thaçi: Liberalizimi i vizave, peng i Demarkacionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përsëritur se, që qytetarët kosovarë të udhëtojnë pa viza në vendet e BE-së duhet të arrihet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Thaçi ka nënvizuar se, një kërkesë e tillë …

Lexo më shumë

Opozita ‘armatoset’ kundër Asociacionit dhe Demarkacionit

Partitë opozitare paralajmërojnë rezistencë të fortë për të mos lejuar kalimin në Kuvend të Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, si dhe themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Ato thonë se nëse këto marrëveshje sillen në Kuvend do të rikthehet edhe gazi lotsjellës, shkruan sot, gazeta Zeri. …

Lexo më shumë

Vritet Ridvan Haqifi i “Ditëve të Zeza”

Ridvan Haqifi nga Gjilani, i njohur me nofkën Al-Kosovi, është vrarë gjatë luftimeve në Siri dhe Irak. Luftëtari i ISIS-it, që paralajmëronte ditë të zeza, nuk jeton më. Familja e tij në Gjilan ka hapur dyert e mortit, njofton RTK. Familja Haqifi ka konfirmuar vdekjen e djalit të tyre, por nuk ka dhënë detaje të …

Lexo më shumë

Presidenti Hashim Thaçi është denoncuar në Speciale

Data e largët 6 prill 2000 shënon komunikimin e fundit që autoritetet e drejtësisë së Kosovës kanë zhvilluar ndërmjet vete përkitazi me vrasjen e aktivistit të LDK-së nga Skenderaj, Haki Imeri. Familja e të ndjerit tash i është drejtuar Hagës nëpërmjet një shkrese, me të cilën është denoncuar edhe presidenti …

Lexo më shumë

Irinej: Mos e thëntë Zoti ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë

Patriarku serb Irinej ka dalë kundër deklaratave të presidentit serb, Tomislav Nikoliq, i cili ka shprehur gatishmërinë që ta dërgojë ushtrinë në Kosovë, pas ndaljes së trenit provokues nga autoritetet kosovare, transmeton “Zeri.info”. “Mos e bëj Zot ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë. Por, duhet t’i mbrojmë serbët siç dimë”, ka deklaruar …

Lexo më shumë