Kreu / Ekonomi (page 2)

Ekonomi

Patentat do të ndryshojnë sërish, ja si

U përhap lajmi se do të ketë patenta të reja, por në fakt bëhet fjalë vetëm për shtim të disa elementëve të shtuar sigurie dhe simbole europiane. Kështu, të gjithë ata që do ta marrin për herë të parë, por edhe atyre që u duhet ta rinovojnë atë, patenta do …

Lexo më shumë

“ARMO”, afera 600 milionëshe

Fiks Fare denoncoi abuzimet ndër vite të strukturave shtetërore me kompaninë e përpunimit të naftës, “ARMO”. Nga viti 2008, deri në ditët e sotme, kompanitë që e administruan, kanë krijuar një borxh prej më shumë se 600 milionë euro. Lojërat e politikës, por edhe keqmenaxhimi i firmave që kanë tentuar …

Lexo më shumë

Treni rikthehet në Tiranë, 90 mln euro për linjën e re

Ministria e Transporteve ka vendosur të rikthejë stacionin e trenit në Tiranë, pasi zhvendosja e tij në Kashar ka ulur në mënyrë dramatike numrin e udhëtarëve. Projekti është pjesë e hekurudhës Durrës-Tiranë. “Heqja e stacionit ka ulur me 60 për qind numrin e udhëtarëve. Kështu që nëse nuk e kthejmë …

Lexo më shumë

Keni kursime në Euro? Vjen lajmi i mirë për ju!

Leku është dobësuar sot përkundrejt euros, e cila ka shënuar nivelin më të lartë të këmbimit që prej fillimit të qershorit. Euro këmbehej sot me 133.92 lekë, duke e nisur javën me 0.41 lekë më shumë se të premten që lamë pas, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro …

Lexo më shumë

Biznesi i pandershëm i Siguracioneve me jetët e shqiptarëve

Byroja Shqiptare e Sigurimeve ka akumuluar miliarda lekë borxhe ndaj familjarëve të viktimave dhe personave të gjymtuar në aksidente automobilistike, ndërkohë që e nënvlerëson jetën e tyre me komisione në konflikt interesi dhe refuzon ekzekutimin e vendimeve të gjykatave për dëmshpërblim. Data 16 Janar 2016, një ditë e shtunë e …

Lexo më shumë
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com